Menu

Spragniony przygody? Zajrzyj do escape roomu

19 lutego 2018 - Inne Rozrywki
Spragniony przygody? Zajrzyj do escape roomu

Fani komiksów, filmów i seriali zapewne – tak jak ja – marzą, by móc się choć na chwilę stać superbohaterem lub przeżyć przygodę jakby rodem z kina. I powiem Wam, że fajne jest to, iż w obecnych czasach można sobie szukać rozrywek w tym zakresie.

Oczywiście jeśli ktoś jest naprawdę spragniony mocnych wrażeń, może sobie skoczyć na bungee albo ze spadochronem. To jednak nie dla mnie – mam lęk wysokości. Ostatnio natomiast testuję rozwiązania z zakresu rzeczywistości wirtualnej. Fajna sprawa, ale żeby naprawdę się tym dobrze pobawić, trzeba zainwestować spore pieniądze. Nie na moją kieszeń. Jeszcze…

pokój zagadek

Moim stosunkowo nowym odkryciem jest natomiast escape room. Jeśli zatem chcielibyście się poczuć przez godzinę jak Indiana Jones albo Sherlock Holmes, zachęcam Was, żeby wypróbować ten rodzaj rozrywki. Sprawa jest konkretna – wraz z grupą znajomych (zwykle minimum 2 osoby są potrzebne, maks 6) zamykasz się w takim właśnie pokoju zagadek. Lokalizacje różnią się między sobą, ale z reguły uczestnicy mają godzinę, żeby się wydostać. Jak to zrobić? Ano trzeba rozwiązać szereg zagadek, czy to logicznych, czy matematycznych, czy jeszcze innych – zależy od pokoju. Często wymagana jest współpraca w grupie i nieszablonowe myślenie. Podoba mi się to, że zagadki dość logicznie wynikają jedna z drugiej, a też dużym plusem jest wybór scenariuszy. Naprawdę, odwiedziłem już kilka tego typu lokalizacji, ale ta zdecydowanie się wyróżnia.

Warto do escape roomu iść sprawdzoną paczką znajomych i niekoniecznie po kilku piwach. Wręcz przeciwnie – lepiej być wyspanym i gotowym na wyzwania. Naprawdę można się w temat wkręcić, a jeśli escape room został przygotowany z pomysłem, wrażenia będą niezapomniane.

K.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *