Menu

Filmy i seriale inspiracją do podróżowania

16 lipca 2018 - Filmy, Seriale
Filmy i seriale inspiracją do podróżowania

Skąd bierze się niepowstrzymana ochota każdego z nas doświadczenia wszystkiego, co na świecie niesamowite? Do odwiedzenia najmniejszego fragmentu globu i poznania każdej społeczności? Naturalnie z najzwyklejszej fascynacji, która jednak usypia z czasem w ludziach wraz z rutyną dnia. Aby ją pobudzić, wystarczy wybrać się na podróżniczy film lub serię odcinków!

Natchnienie na zwiedzanie nadchodzi, i nie jest to ważne, czy włączy się dokument, taki jak „Grizzly Man”, który przedstawia życie ambitnego naukowca na Alasce; „Spotkania na krańcach świata”, czy inną „Vicky Christina Barcelona”, albo film w odcinkach „Szczęśliwi ludzie – rok w tajdze”.

Inspirującym do zbliżenia z przyrodą filmem jest też wyprodukowany przez National Geographic ”Before the Flood” – realizacja nagrana dzięki pomocy z Leonardo DiCaprio. Realizacja ta stanowi nie tylko inspirację do wędrówki – to kolejne wskazanie odbiorcy na zagrożenia, spowodowane przez sztuczną zmianę klimatu.

Po oglądnięciu materiałów, wzbudzających żądzę wyjścia z domu, aby nie dać pragnieniu podróżowania zmniejszyć się, należy natychmiast zacząć pakować plecak.

james bond

Często podróżującym bohaterem filmów jest James Bond

Szansy na przygodę nie trzeba szukać daleko. Nie tak popularne, jak biura podróży, travel clubs, czyli stowarzyszenia podróżników, działają w dużych miejscowościach. Wystarczy sprawdzić, gdzie swoje wyprawy zaplanowali w danym roku i do nich dołączyć. Ludzie, którzy w takich klubach pracują, są zapalonymi marzycielami i zaprowadzą w najbardziej ukryty zakątek, do którego możliwości dojścia na własną rękę zazwyczaj nie posiada zwykły turysta.

W małych składach można zwiedzić dosłownie cały świat. Niezapomnianym przeżyciem będzie jazda koleją transsyberyjską do Pekinu, przelot samolotem na półwysep indyjski, wylot na Kubę, a z wieloma klubami podróżników można wyprawić się praktycznie wszędzie – od Kambodży, przez Tajlandię, aż do Wietnamu – przeczytaj. To tylko przykłady, a lecieć można w każdy zakątek świata w inspirującym gronie – z osobami, które zwiedzanie fascynuje, a przygody niczym z filmów podróżniczych doświadczyli sami.

Przy okazji, może Cię zainteresuje: solisci.pl – Klub Podróżników

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *