Menu

Filmy i komiksy o sporcie

9 listopada 2018 - Filmy, Komiksy
Filmy i komiksy o sporcie

Uprawianie sportu to cieszący się popularnością temat, jaki też jest wykorzystywany za sprawą reżyserów, jak i również pisarzy. Daje bowiem spore pole do zagospodarowania. Przeważnie takowe dzieła traktują o przezwyciężaniu komplikacji losu i ostatecznej wiktorii – jeżeli nawet nie faktycznym pojawieniu się na podium, to przynajmniej zwycięstwie etycznym. Dziś małe zestawienie najciekawszych tytułów powiązanych z tym tematem.

Moje prymarne wspomnienie, jeżeli chodzi o filmy sportowe, to produkcja o tytule „Reggae na lodzie”, która jest bazującą na prawdziwych wydarzeniach opowieścią na temat drużyny bobslejowej pochodzącej z Jamajki. Doskonały pomysł dla amerykańskiego obrazu filmowego – w końcu producenci z tegoż kraju kochają historie o schemacie – ktoś vs cały glob. W tym przypadku to nie jedna osoba, natomiast cały team. Jednakże schemat identyczny jak zawsze. I zawodnicy – mimo że nie zdobyli medalu, zapracowali na szacunek wszystkich kibiców. A przynajmniej tak mi się zdaje. Film pochodzi z początku lat dziewięćdziesiątych, więc mogę teraz dobrze nie pamiętać 😉 Skądinąd – mimo że całość brzmi odrobinę kiczowato – jest to dość sympatyczna produkcja filmowa.

sports actionBrakuje mi jednakże większej ilości filmów, komiksów oraz seriali powiązanych ze sportami zimowymi. Albo jeżeli są, to ja takich nie znam za dużo. Narty to tymczasem moje hobby, skutkiem tego żałuję, iż ów temat nie wydaje się jakoś bardzo chwytliwy. Swoją drogą, niezmiernie mnie cieszy, iż sezon narciarski jest już bliżej niż dalej. Rzecz jasna są miejsca, w których istnieje możliwość, żeby jeździć w ciepłe miesiące, jednakże ogólnie rzecz biorąc – to zupełnie co innego. Narty wiążą się z zimą. Żadne starania przechytrzenia systemu w powyższym wymiarze mojej osoby nie przekonują. Zimą jednakowoż nie zawsze jest śnieg – uargumentujecie. Nie ulega wątpliwości, lecz po prawdzie w dwudziestym pierwszym stuleciu ten naturalny nie wydaje się już niezbędny. We Włoszech czy Austrii gros nartostrad jest naśnieżanych. A jeżeli pragniemy pojeździć na terytorium Polski czy też Słowacji lub Czechach, ze wsparciem nadciągają kamery na stokach. Możemy sobie wejść na witrynę internetową, gdzie takie się znajdują i podpatrywać, jak przedstawiają się w tym miejscu warunki narciarskie. Wskazane jest korzystać z takowych dobrodziejstw. Wiele stron internetowych przedstawia również aktualną pogodę. Warto również czytać blogi odnoszące się do narciarstwa. Można się z nich sporo nauczyć.

Powracając do filmów na temat sportu, moim faworytem wydaje się „Trener”. Być może z tej przyczyny, iż prócz nart kocham koszykówkę, lecz szczególnie przez wzgląd na niesamowitą kreację Samuela L. Jacksona. Jeżeli nie znacie, najwyższa pora nadgonić tę zaległość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *