Menu

Komiksowa kreska w tatuażu

7 stycznia 2020 - Rozkminki
Komiksowa kreska w tatuażu

Jednym z bardziej nietypowych pomysłów na własną firmę może być studio piercingu oraz tatuażu. To specjalizacja, która rozwija się bardzo żywiołowo i daje możliwość znaleźć zawód osobom o artystycznym zacięciu: studentom Akademii Plastycznych itp. Aczkolwiek tatuaż to nie tylko opcja kreatywnej działalności – należy zrealizować sporo warunków, aby studio przyciągało klientów.

Po pierwsze, czystość oraz sterylność. Obligatoryjnie musisz wyposażyć się w rękawiczki jednorazowe nitrylowe lub lateksowe. I to nie kilka sztuk, rękawice lateksowe są twoim podstawowym narzędziem pracy. Wiadomo, tuż po igłach do tatuowania. W studiu konieczna jest też opcję dezynfekowania sprzętu. Warto dezynfekować rzeczy przy kliencie – gdy patrzy, że przygotowujesz świeże lateksowe rękawiczki, budzisz w nim większą ufność.

Dalej, jakość prac. Żeby studio przyciągało klientów, musisz robić świetne tatuaże. Twoje dziary powinny być wyjątkowe, najwyżej jakości, należy je projektować z dbałością o szczegóły. Zanim założysz swoje studio, bądź pewny, że faktycznie umiesz tatuować. Pamiętaj też, że rękawice nitrylowe na dłoniach wpływają trochę na chwyt igły – lepiej od początku uczyć się dobrych nawyków.

I na koniec – trzeba zapewnić nietypowy wystój. Jest tu wiele sposobów: montując fajne zdjęcia na ścianach, malując ściany na niezbyt klasyczne kolory. Ciekawe krzesła uzupełnią klimat. A rękawice lateksowe w niezwykłych nadrukach będą genialne. Fajnie też ustawić w poczekalni automat do kawy czy dystrybutor z wodą, aby uatrakcyjnić klientom czekanie na swoją kolej.

Wiadomo, jednocześnie należy pamiętać o formalnościach oraz obowiązkach. Wspominane już wielokrotnie rękawiczki jednorazowe nitrylowe albo lateksowe to podstawa, lecz są jeszcze sprawy finansowe i prawne, jakie dotyczą wszystkich w każdym biznesie – nawet takim artystycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *