Menu

Dzieła filmowe i książki o przygodach w dziczy

17 listopada 2020 - Filmy
Dzieła filmowe i książki o przygodach w dziczy

Filmy oraz publikacje o tematyce przetrwania mają wiernych zwolenników. Szczególnie produkcje pełnometrażowe wyświetlane w salach kinowych oraz na portalach z telewizją na żądanie, umieją przyciągać dużą liczbę użytkowników, zapewniając niemałe przypływy twórcom. Co rok powstaje przynajmniej kilka ciekawych filmów, gdzie główni bohaterowie toczą walkę o przeżycie w postapokaliptycznej rzeczywistości, lub też w wyniku katastrofy, są zdani na siebie na niesprzyjającym oraz odludnym terenie. Pomimo że opowieści te, choć nieraz zainspirowane zostały rzeczywistymi wydarzeniami, posiadają sporą ilość fikcyjności, mogą być swoistą szkołą przeżycia.

Miłośnikom survivalu, oprócz filmów fabularnych, można zaproponować też seriale, czy inne produkcje posiadające znamiona poradnika. Ich prezenterami bywają zazwyczaj doświadczeni survivalowcy, obieżyświatowie lub dawni komandosi, których wiedza jest w dużej mierze oparta na doświadczeniu. Przez to mogą zostać uznane za wartościowe źródło pomysłów na przeżycie przy posiadaniu określonej ilości przedmiotów. Często prezentują też, w co warto się zaopatrzyć, radzą na przykład, który repelent, czy tabletki do uzdatniania wody są rzeczywiście dobre. Dodatkowo, w niektórych produkcjach można poznać funkcjonowanie ciekawych gadżetów, takich jak tickless albo bio insektal, mających za zadanie odstraszać insekty, a też dowiedzieć się, jak cenne może być światło chemiczne w chwili, kiedy nie ma kolejnego jego źródła. Często informacje przekazywane w tego rodzaju programach o survivalu bywają bardzo wartościowe, przez co dobrze jest z nich czerpać.

Filmy mogą nas wiele nauczyć

Nie trzeba być preppersem, czy przygotowywać się na ekstremalną ekspedycję, żeby oglądać filmy oraz przyswajać publikacje o przeżyciu w trudnych okolicznościach. Porady w nich prezentowane mogą zostać wykorzystane nie tylko w momencie katastrofalnych wydarzeń, ale również w codziennym życiu. Dzięki nim łatwiej będzie chociażby zorganizować i zapakować bagaż na wyjazd w góry, a później odnaleźć się w terenie. Tak samo wartościowe są informacje pomocne w dokonaniu wyboru, które ponczo przeciwdeszczowe najlepiej przetrwa trudne warunki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *