Menu

Atrakcje kulturalne, do których możemy wejść z psem – kaprys, czy rzeczywista potrzeba obecnych obyczajów?

7 września 2021 - Inne Rozrywki
Atrakcje kulturalne, do których możemy wejść z psem – kaprys, czy rzeczywista potrzeba obecnych obyczajów?

Kiedyś domowe zwierzaki nie odgrywały takiej dużej roli jak współcześnie. Dziś traktuje się je prawie jak członków rodziny, otulając je specjalną pielęgnacją. Posiadacze psów ofiarują im więcej uwagi, zakupują specjalne żywienie, większą wagę przywiązują do kontroli zdrowotnej i edukacji. Przekształciło się również to, że częściej do popularnych miejsc idziemy w asyście ulubionych czworonogów.

Do jakich miejsc możemy bez przeszkód wybrać się z podopiecznym?

Razem z nowymi kanonami – pojawiają się również rozwiązania na rynku. Istnieje coraz więcej lokali czy knajp, do których damy radę wejść z psem. Istnieją nawet kawiarnie przeznaczone dla właścicieli kudłatych podopiecznych, gdzie mają oni sposobność spędzić z nimi kilka chwil. W coraz szerszej ilości miejsc zdołamy ujrzeć pojemnik do picia, czy rozwinięty ręcznik dla psa.

A jak z wyjazdami?

Rzecz tyczy się jednocześnie podróżowania. Coraz to więcej pensjonatów oferuje noclegi, gdzie mamy możliwość zagościć wraz ze zwierzakiem i upajać się wolnym czasem bez konieczności pozostawienia go w mieszkaniu, czy pod opieką rodziców. Ważne jednakże, by w Twoim podręcznym bagażu była apteczka dla psa, czy też inne gadżety, mogące przydać się w podróży – np. miska dla psa turystyczna. Jeżeli planujesz spacerować w zalesionym terenie – obowiązkową pozycją jest podobnie spray na kleszcze dla psa.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Idąc w ślad za tą modą sporo producentów podsuwa szerokie spektrum specjalistycznych produktów przeznaczonych zwierzętom i ich posiadaczom. Mowa tu nie wyłącznie o sprzętach do podstawowego użytku jak np. miska spowalniają jedzenie, obroże, czy legowiska, ale również do pielęgnacji – jak np. szczotka dla psa ezzygroom. Popularna w sklepach jest spirulina dla psa – ta pełna w mikroelementy mikstura – zapewni naszemu podopiecznemu piękną szczecinę i zdrową kondycję skóry.

Zatroszcz się również o zdrowie własnego pupila

Kolejną – ale bardzo ważką kwestią jest kondycja i wigor naszego psiaka. W tym temacie niezwykle ważne, by robić analizy krwi, troszczyć się o regularne odwiedziny u weterynarza, i zaopiekować się o właściwą pielęgnację – jak regularne mycie zębów, sprawdzanie łap, czy czyszczenie małżowin usznych. Tu kapitalnym sposobem będą płyn do czyszczenia uszu, gryzaki, jak i szampony przeznaczone dla psów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *