Menu

W jakich filmach wstępują kaskaderzy?

21 listopada 2021 - Filmy
W jakich filmach wstępują kaskaderzy?

Kto spośród nas nie lubi oglądać filmów akcji? Cieszą się one dużą sławą wśród fanów kina, utrzymują poziom adrenaliny, pozwalają zobaczyć przygody, których nie napotykamy codziennie w rzeczywistym świecie. Sporą gratką są dodatkowo kadry pościgów samochodowych. Bez względu na to, czy jest to pościg policji za kryminalistą, czy nielegalne konkursy nocą na ulicach miasta – na ogół takie akcje zdobywają mnóstwo widzów.

Wielką funkcję grają w tym przypadku zawodowi kierowcy, jacy biorą udział w najtrudniejszych sytuacjach filmu. Bardzo istotna jest tu również rola scenografa. To duża sprawa odszukać właściwe auto, ale także zadbać o fakt, by było sprawne i należycie wyposażone. Gablota ma nie tylko i wyłącznie błyszczeć i pięknie wyglądać na szklanym monitorze, ale także być bezpieczne dla kierowcy, obojętnie, czy będzie to kaskader czy aktor. Znaczący jest dobry stan zawieszenia, hamulców, ważna jest również tylna belka np. w renault kangoo. Jest to fragment nośny auta. Przykręcone są do niej koła tylne, zaś wspomniana belka musi być zamocowana do dolnej części samochodu.

Gdy zepsuje się nam ten element wówczas są dwie opcje – czeka nas naprawa tylnej belki renault megane. Oczywiście wszystko zależy od typu auta, którym gospodaruje wytwórnia filmowa. Niektóre części nie za każdym razem dostępne są natychmiast, stąd też rekwizytor powinien zadbać o nie stosownie z wyprzedzeniem, tak ażeby w dniu rozpoczęcia zdjęć, samochody były sprawne i przygotowane do akcji. Dobry fachowiec precyzyjnie wie gdzie kupić przydatne części, obojętnie, czy będzie to tylna belka do peugeot 106, czy odmienny fragment nośny pojazdu. Kwestia wygląda podobnie w temacie peugeot 206, gdy niezbędna jest tylna belka.

Oprócz bezpiecznego wozu niezbędne są także stosowne kwalifikacje kierowców. Swoją funkcję spełniają tu także kamerzyści, oświetleniowcy, a także styliści, czy postaci odpowiadające za garderobę. Gruntowne jest dodatkowo podejście całej ekipy – bo w odpowiedniej atmosferze produkcje filmowe robi się o wiele sprawniej! Nie bacząc na to, czy twórczość zostanie później emitowana w kinie, czy przed telewizorem – istotne ażeby sceny kaskaderskie na długo pozostały w umysłach widzów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *