Menu

Na chandrę najlepszy jest teatr!

15 stycznia 2022 - sztuka
Na chandrę najlepszy jest teatr!

Dla wielu osób okres zimowy do bardzo ciężki okres. Na dworze pochmurno i mało przyjemnie, posiadamy dużo mniej energii, a często ponury nastrój i słabszą kondycję psychiczną. Jak sobie radzić z zimową chandrą? Siłownia, fotel w domu i kocyk? A gdyby tak zaplanować wyjście na sztukę lub seans filmowy?

Spotkanie z kulturą od wieku wieków budzi w nas emocje. Wypad do kina może okazać się doskonałym pomysłem w walce z kiepskim nastrojem. Szczególnie w czasie tuż po sylwestrze i świętach, gdy do wiosny jeszcze wciąż daleko – wielu z nas zmaga się z ciężkim okresem. Jak sobie z nim radzić? Przede wszystkim wskazane jest gdzieś się wybrać. Świetną okolicznością może się okazać lekki spektakl teatralny, czy też film komediowy na dużym ekranie. Umożliwi nam to zmienić otoczenie, wyrwać się z codziennej rutyny, zobaczyć ciekawy obraz, skoncentrować się na czymś innym. Nawet jeśli nie masz z kim pójść, warto wyrwać się choćby na własną rękę!

A co jeżeli to nie działa? W gorszych przypadkach, gdy nie możemy poradzić samodzielnie ze stresem i nastrojami, należałoby rozważyć wizytę u psychologa. W wielkich miastach tego typu jak Wrocław, psycholog jest dostępny niemal za rogiem. Tam, w których wizyty nie są dostępne w gabinecie – jest możliwość by korzystać z terapii przez internet. Owszem, spotkanie przed ekranem to nie to samo co fizycznie odwiedzić gabinet psychoterapii np. w mieście Wrocław, ale bez wątpienia może być to rozwiązanie które, nas wzmocni, jeśli sytuacja jest newralgiczna.

Regularna terapia, czytaj więcej https://www.superego.com.pl/psychoterapia-indywidualna/ pomoże nie tylko rozwiązać kłopoty doczesne, ale także bardziej poznać siebie i pokrzepić te płaszczyzny, jakie są naszą piętą achillesową. O ile jakkolwiek czujemy, że samo wsparcie psychologa i spotkania w gabinecie to nie do końca jest coś co rozwiąże nasze kłopoty, a sygnały się nasilają, warto pomyśleć o wizycie u lekarza psychiatry sprawdź terminy: https://www.superego.com.pl/. W tej kwestii pomóc nam mogą psychiatrzy we Wrocławiu. Na szczęście ta kwestia przestała być już tak bardzo potępiana jak kiedyś. Przede wszystkim w tych większych miejscowościach jak np. stolica, Kraków, czy Wrocław. Lekarz psychiatra przeprowadzając wywiad, zdiagnozuje naszą formę i jeżeli kondycja narzuci taką konieczność, zaleci nam odpowiednie medykamenty. Na prawdę warto o siebie zadbać, by móc znów żyć na 100%!

Jedna myśl nt. „Na chandrę najlepszy jest teatr!

Pozytywny87

Popieram hipotezę zawartą w tym wpisie. Sam ostatnio miałem trudniejszy okres i gdyby przyjaciel nie wyciągnął mnie z domu to mogłoby być nieciekawie. Więcej takich wpisów 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *