Menu

Taniec. Dlaczego warto go trenować?

16 marca 2022 - sztuka
Taniec. Dlaczego warto go trenować?

Szukasz interesującej możliwości aktywnego spożytkowania czasu? Wybierz taniec! Nie jest powiedziane, że musisz trenować go. To wspaniały relaks, a także aktywność fizyczna i okazja spalenia niechcianych kilogramów. Dowiedz się, jak wiele pożytku są w stanie dostarczyć Ci zajęcia taneczne!

Istota tańca

Czy zdajesz sobie sprawę, że taniec istniał już w epoce prehistorycznej? Jego początkiem jest ruch, a więc jeden z kluczowych elementów ludzkiego funkcjonowania, tak samo w kontekście fizycznym, jak również motorycznym. Priorytetowe znaczenie w tańcu ma rytm, na którym bazuje również praca naszego organizmu. Praca serca, oddychanie – poszczególne funkcje organizmu mają swój rytm. Taniec to nie tylko forma rozrywki. Stanowi on też składową większości kultur, a także rytuałów wyznaniowych.

Odmiany tańca

Każdy może ćwiczyć taniec, który najbardziej pokrywa się z przejawianym temperamentem i możliwościami. Co ważne, nie musisz tańczyć zawodowo. Plany zajęć działających w Polsce szkół tańca obejmują przeważnie taniec towarzyski i nowoczesny. Do pierwszej kategorii należy np. walc, paso doble, samba, czy też fokstrot. Wszystkie odmiany tańca towarzyskiego, trenuje się we dwójkę. Taniec nowoczesny można tańczyć tak samo w pojedynkę, jak i w parze. Jego rodzajami są m. in. funk, dancehall, jazz lub hip-hop. Dużą popularnością cieszy się również zumba, uznawana za kombinację ćwiczeń fitness z tańczeniem.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *