Menu

Czy e-booki wyprą książki drukowane?

20 lipca 2022 - Inne Rozrywki
Czy e-booki wyprą książki drukowane?

Funkcjonujemy w środowisku naznaczonym przez rozwój techniczny. W momencie gdy wszechobecne są cyfrowe środki przekazu, klasyczna lektura przechodzi powoli w zapomnienie. Czy nie jesteśmy pozbawiani w ten sposób czegoś cennego?

Co nam daje chłonięcie dzieł pisarskich?
Czytanie dzieł pisarskich przynosi bardzo dużo korzyści. Uaktywnia kreatywność i rozwija zasób słów. Literatura dostarcza wartościowej bazy informacji, zachęca do rozmyślań i dyskusji. Czytanie stanowi także wspaniałą koncepcję spędzania czasu wolnego. Książka i kubek aromatycznej kawy to doskonały duet na udany wieczór.

Lektura na ekranie kindla
Książka, tak samo, jak gazety, powinna gonić za cyfrową rewolucją. Dlatego podobnie jak cyfrowe numery gazet, rozpowszechniane są audiobooki, które można spokojnie studiować na kindlu.
Żeby znaleźć ciekawą książkę, nie musimy już udawać się do księgarni lub wypożyczalni. Wiele tytułów można odnaleźć na stronach internetowych, aczkolwiek niezmiennie są publikowane jedynie w tradycyjnej edycji.
E-booki mają także tę przewagę, że nie anektują tyle miejsca, co standardowe książki, w szczególności te obszerne. Chodzi tu tak o przestrzeń w plecaku, jak i na półkach w domu. Za sprawą czytnika audiobooków zawsze można mieć pod ręką dowolną książkę, także kompendium, która w papierowym wydaniu niestety trochę waży.

A może mimo to tradycyjna pozycja …
Wszechobecna cyfryzacja jest czymś nieuniknionym. Z pewnością proces ten przynosi wiele pozytywów, obrazując również naturalny rezultat ewolucji cywilizacyjnego. Dzięki temu zyskujemy szerszy przystęp do poznania i wieści z wielu miejsc. Otrzymaliśmy także mnóstwo fascynujących możliwości edukacyjnych.
Nic jednak nie może zastąpić dzieła pisanego w jej papierowej postaci. Można po nią sięgnąć w każdym momencie, bez względu na to, czy mamy dostęp do sieci, czy zasilania. Jest ona zdrowsza dla wzroku, świadcząc jednocześnie przykład dla dzieci, rozwijający w nich pasję zanurzania się w lekturze. No i kluczowa sprawa. Nic nie zastąpi zapachu przekręcanych kartek. Jest to doznanie, za którego sprawą standardowa pozycja przez długi czas nie wyjdzie z łask.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *