Menu

Cała prawda o byciu aktorem

2 września 2022 - Kultura
Cała prawda o byciu aktorem

Kino zabawia ludzi od ponad 100 lat. Przez ten okres kinematografia niezwykle się zmodernizowała nie tylko co do mnogości gatunków, ale również efektów. W dalszym ciągu jednakowoż najważniejszym kryterium powodzenia filmu jest doskonały aktor. Bez odpowiedniej interpretacji bohatera, nie utrzyma się nawet najbardziej fascynująca fabuła. Cały szereg pamiętnych ról wymagało od gwiazd nadwyrężenia wyglądu, a nawet kondycji organizmu. Jak sobie z tymże radzą, żeby nie zakończyć pracy jedną rolą? Odpowiada filmowiec ze stolicy Dolnego Śląska.

Najczęściej wymaganą zmianą, której dokonują aktorzy dla kreacji wydaje się zmiana wagi. Pomimo rozbudowanych metod charakteryzacji wynik nie jest tak zadowalający jak naturalny wizerunek. Kompetentny aktor może przybrać lub zrzucić wręcz kilkadziesiąt kg. Jest to niezwykłe brzemię dla organizmu, natomiast każdemu leży na sercu, aby taki aktor występował przez długi czas. Tym samym przydatna jest poradnia dietetyczna. We Wrocławiu podejmuje się starania, by każdy, kto modyfikuje swą wagę robił to przemyślanie, natomiast po nagraniu filmu mógł ją odzyskać. W wyjątkowych wypadkach, kiedy zmiana tuszy jest rażąca, mogą ucierpieć narządy wewnętrzne aktora. Konieczne jest wtedy badanie USG, żeby zweryfikować czy każdy działa należycie.

Niektóre role, jak tancerze czy ochroniarze, wymagają od gwiazdy odpowiedniej postawy oraz techniki. W powyższym zamiarze nie jeden postanawia podjąć się intensywnych ćwiczeń. Do przygotowania roli aktor ma zazwyczaj dokładny okres, czasem bardzo krótki, a to niezmiernie wpływa na funkcjonowanie organizmu. Czasami owocuje to dolegliwościami serca. W takowych przypadkach konieczny jest kardiolog – prywatnie oraz systematycznie. We Wrocławiu dba się, żeby takie ćwiczenia odbywały się pod opieką profesjonalisty, jaki kontroluje na ile dynamiczny w danym momencie dopuszczalny jest trening.

Jednakowo często, odgrywając konkretną postać, gwiazdor musi zmienić określone codzienne zachowania, np. palić. Nawet jeśli nie zaciąga się faktycznie i tak naraża się na wpływ dymu. Również gwiazdy palące na co dzień, przez powielanie ujęć, osłabiają swe płuca. By zatroszczyć się o ich kondycję poniektórzy nawiedzają poradnię pulmonologiczną. Podobnie częste jest spożywanie rozmaitych posiłków. Jak wielu ludzi, aktor może być wrażliwy na niektóre składniki. Stąd dobrze, by miał badania laboratoryjne. Za sprawą tego unika niepotrzebnych sytuacji. Wiele z nich można wykonać w centrum medycznym.

Praca aktora to nie tylko zdolność kreacji. To nadzwyczaj trudna praca, jaka oczekuje licznych poświęceń. Pozowanie w błysku aparatów oraz poklask wielbicieli okupione są często bólem i naruszonym zdrowiem. I o ile euforia zapewne wydaje się duża, o tyle konsekwencje mogą okazać się nieodwracalne. Stąd wszelka wspaniała rola, którą widzimy w kinie zasługuje nie tylko na podziw, ale również szacunek dla aktora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *