Menu

Stylowy ogródek jak ze znanych ekranizacji

20 marca 2019 - Filmy
Stylowy ogródek jak ze znanych ekranizacji

Ulubione ekranizacje mogą być źródłem inspiracji do zagospodarowania swojej działki. Piękne ogrody nieraz stanowią tło filmowych wydarzeń. Zobacz, w jaki sposób możesz przenieść kinową wizję do własnego ogródka! Czy, aby urządzić idealny ogródek wystarczy parę akcesoriów albo odpowiednie zestawy mebli i kanapy ogrodowe, czy też musisz mieć coś więcej?

Ogród na szczycie kamienicy?

W filmie „Jak w niebie”, jak i w niektórych głośnych albo niszowych odcinkach seriali da się zauważyć motyw ogródka stworzonego na szczycie kamienicy. Twórca tego rozwiązania był zmuszony zatem zorganizować praktycznie wszystko od zera, na surowej powierzchni bez żadnych naturalnych miejsc odniesienia. Kwiaty muszą być rozmieszczone w donicach, nie ma również możliwości istnienia na takim podłożu prawdziwych traw. Do wyodrębnienia dróżek w tym nietypowym ogródku twórca wybrał drewniane płyty tarasowe i kamyki. Właśnie te dwa składniki w dużej mierze decydują o całości wystroju. Nieopodal brzegów ogrodu poustawiane zostały meble ogrodowe. Dominują także leżaki rattanowe, stoliki czy kanapy ogrodowe.

Zobacz: https://meble.ogrodowe.net/domki-ogrodowe/domki-narzedziowe-ogrodowe

Magiczny ogródek w niepowtarzalnym formie

Ogródek z filmu pod tytułem „Tajemniczy ogród” to przykład luźnego zagospodarowania przestrzeni. Jest tu m.in. nieco dzika roślinność, stara fontanna, ale również meble ogrodowe czy drewniana huśtawka. W takich obszarach aż nie wypada za bardzo ingerować w scenerię i należy dobrze skompletować zestawy mebli. Wieść prym będą tutaj meble z naturalnych materiałów. Wyjątkowo pożądane będą również kanapy ogrodowe z drewna czy wikliny, przeczytaj, i leżaki rattanowe.

A jakby tak posadzić piękne żywopłoty? Można by wówczas przyciąć je wedle swojej wizji, niczym główna postać filmu „Edward Scissorhands”. Niestety w tym wypadku trzeba by jednak mieć w posiadaniu naprawdę duży kawałek działki.

Interesujący jest szczegół, że w hollywoodzkich produkcjach niemalże wcale nie występują ogródki warzywne. Wyraźnie częściej pokazuje się z kolei sady albo winnice. Lecz to już całkiem inny temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *