Menu

Kiedy rola wymaga wiedzy

10 czerwca 2023 - Filmy
Kiedy rola wymaga wiedzy

Jeśli myślisz o tym, jak przyuczają się aktorzy do roli lekarza na wielkim ekranie, to musisz wiedzieć, że kreacja owa jest pracą podobną, jak do każdej innej roli. Głównie, fundamentem jest to, że każdy z odtwórców musi uczyć się kwestii. Naturalnie, gdy rozchodzi się o pojęcia medyczne, coś mogłoby nie być proste, kiedy chodzi o nazwy fachowe. Niemniej jednak, najczęściej obok tekstu dodany jest komentarz, aby odtwórca dowiedział się, jak daną kwestię ma powiedzieć, żeby oglądający odniósł poczucie, iż aktor ma pojęcie, o czym opowiada.

Każdy wie, jak prezentuje się strzykawka i jak się z nią obchodzić. Z kolei, gdy na planie filmowym wszystko ma wyglądać realistycznie, to aktor powinien wprawić się, jak z niej korzystać oraz jak właściwie wprowadzać igłę. Dlatego wyjątkowo często na planie zdjęciowym zatrudnieni są prawdziwi medycy, udzielając konsultacji lekarskich. Pokazują oni, w jaki sposób skorzystać z danego narzędzia, aby nikt nie miał później wątpliwości czy robi to prawidłowo. Warto również na własną rękę sprawdzić ofertę strzykawek, aby zorientować się, z jakich rekwizytów przyjdzie mu korzystać. Gra aktora jest także wtedy bardziej realistyczna. Sposobność skorzystania w czasie zdjęć z konsultacji medycznej jest nad wyraz znacząca. Aktorzy mogą od ręki dopytywać się ekspertów, czy prawidłowo o czymś opowiadają oraz czy prawidłowo używają sprzętu medycznego.

Nie zaszkodzi również zawczasu poznać inne przyrządy medyczne, jak analizatory krwi. Na planie filmowym mogą znaleźć się glukometry lub inny sprzęt związany z badaniem krwi, zależnie od tego z jakimi perypetiami w fabule będą zmagać się pacjenci. Bardziej wymagającego przygotowania wymaga dokonanie zabiegu medycznego. Dla przykładu, kiedy ma być zrobione oczyszczanie płuc to aktor nie tylko powinien uczyć się tekstu i posłuchać jak ma coś zrobić. Rozsądnie byłoby, gdyby przejrzał filmy o tym mówiące i po kolei dowiedział się, jak konkretny zabieg ma być zrobiony. Im skrupulatniej się tego nauczy, tym mniej scen należy ponowić i praca na planie filmowym jest szybsza.

Występujący – medyk szykując się do roli nie tylko dowie się, jak wyglądają i jak wprowadzać igły do insuliny, ale także pozna wiele pozostałych tajników z zakresu medycyny. Niewątpliwe jest to, że powinien przygotować się skrupulatnie. Jedynie w taki sposób wygląda rzetelnie, a produkcja będzie świetnie odbierany przez publiczność.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *