Menu

Akrobaci, cyrkowcy, sztukmistrzowie – w jaki sposób dbają o kondycję zdrowotną, aby zagwarantować sobie bezpieczeństwo i zachwycać publiczność?

30 sierpnia 2023 - Inne Rozrywki
Akrobaci, cyrkowcy, sztukmistrzowie – w jaki sposób dbają o kondycję zdrowotną, aby zagwarantować sobie bezpieczeństwo i zachwycać publiczność?
Występy w cyrkach zrzeszają przeważnie sporą widownię. Wynika to z ich niepowtarzalnego charakteru. Akrobaci posiadają wielki talent, który prezentują podczas pokazów. Te często rzutują jednak na ich kondycji zdrowotnej.

 

Ryzykowny zawód

Zawód cyrkowca z pewnością związany jest z ogromnym zagrożeniem dotyczącym zdrowia. W związku z czym stan fizyczny ma tu ogromną wagę. Może się wydawać, że wymagające figury najbardziej odbijają się na układzie ruchu. Jednak mają one również wpływ na inne układy, np. moczowy. Wtedy z pewnością przyda się konsultacja, której udzieli urolog.

Dodatkowo akrobatyka to bardzo stresująca praca, stąd też nierzadko cyrkowcy muszą szukać porad, jakich udziela poradnia kardiologiczna. Wrocław i pozostałe metropolie w Polsce mogą poszczycić się wieloma tego typu przychodniami, zapewniającymi najwyższej klasy usługi medyczne.

Urazy w pracy artysty cyrkowego

W zawodzie artysty cyrkowego dość często zdarzają się również urazy, będące następstwem różnych, trudnych występów. Rozmaite, fascynujące pokazy odbywają się w całej Polsce, na obszarach miejskich takich jak Poznań, Warszawa czy Wrocław. Badania USG należy wykonać przy każdym urazie, aby móc wprowadzić właściwe leczenie, a w przypadku potrzeby rehabilitację.
W procesie leczenia urazów ważna jest również odpowiednia forma żywienia. Sprzyja ona bowiem odbudowie uszkodzonej tkanki. Stąd też każdy cyrkowiec musi choć raz skorzystać z porady specjalisty, którym jest dietetyk. Wrocław jest miastem, na którego terenie bez problemu można wyszukać tego typu konsultację. Odpowiednio urozmaicona dieta korzystnie oddziałuje również na ogólny stan organizmu.

Badania profilaktyczne

Każdy cyrkowiec musi z odpowiednią częstotliwością wykonywać badania profilaktyczne. W ten sposób będzie mieć zapewnienie, że nie zaistniały żadne przeciwwskazania do przeprowadzania skomplikowanych pokazów cyrkowych. Kluczowe jest oczywiście badanie krwi, ale warto również umawiać się co jakiś czas na badanie tarczycy. Wrocław i pozostałe większe miasta mają szeroką ofertę i łatwo znaleźć w nich zaufanego specjalistę.
Częste badania profilaktyczne w zawodzie cyrkowym mają ogromne znaczenie. Zapewnią możliwość, by w porę zapobiec rozwojowi rozmaitych chorób, które wymagają zaawansowanego lecznictwa. Czasami jest ono prowadzone tylko w dużych miastach, takich jak Poznań czy Wrocław. Urolog oraz specjalista od chorób serca także muszą być ujęci na liście medyków odwiedzanych regularnie przez artystów cyrkowych. W ten sposób w porę wyłapią niepokojące sygnały płynące z ciała, mogące stwarzać przeciwwskazanie na przykład do wykonywania pokazów w powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *